Döbbenetes TikTok hack-kel találta meg eltűnt gyermekét az anyuka – ezt az 1 dolgot csinálta

Egy új-zélandi nő nemrég egy áruházban vesztette el a fiát, de egy életmentő TikTok hacknek köszönhetően sikerült megtalálnia. Ezt a módszert minden szülőnek ismernie kellene.

A trükköt, mely bizonyos esetekben sorsdöntő lehet, néhány hónappal azelőtt látta a TikTok nevű, igen népszerű alkalmazás egy videójában.

Kevés olyan ijesztő dolog van egy szülő számára, mint elveszíteni a gyermekét egy zsúfolt helyen, például egy bevásárlóközpontban, állatkertben vagy stadionban. Abban a pillanatban, amikor észreveszed, hogy eltűnt a gyermeked, lehetetlen nem belegondolni abba a rémisztő elképzelésbe, hogy talán elrabolták.

A nő éppen egy kiskereskedésben vásárolt, amikor észrevette, hogy kétéves fia, Nathan eltűnt. Azonnal szólt egy barátjának, hogy figyelmeztesse a személyzetet, nehogy a fiú az üzlet bejáratán keresztül távozzon.

„Egy másik barátom átkutatta azt a területet, ahol utoljára látták” – írta az anyuka egy Facebook-bejegyzésben.

Az édesanya úgy kezdte el keresni a fiút, hogy a ruhaállványok és polcok között turkált és a folyosókon futkosott.

Ez volt „életem legszörnyűbb 10 perce” – írta később.

TikTok hack

Az életmentő TikTok hack

Kis idővel később eszébe jutott egy szülői hack, amit a TikTok-on látott Jess Martini bloggertől. „Ha a gyermeked eltűnik, állj le a bámészkodással, és kezdd el kiabálni a személyleírását” – emlékezett vissza az anya.

„Eltűnt egy kisfiú, sárga pólót visel és barna haja van. Kétéves, és Nathan a neve!”

– kiabálta a bolt többi vásárlójának, miközben igyekezett nem zokogva összeomlani.

Az anya kiáltásai azonnal arra mozgósítottak mindenkit a boltban, aki meghallotta azokat, hogy elkezdjék keresni a gyermeket. Ez olyan volt, mintha a keresés hatékonyságát a tízszeresére növelték volna. „Befordultam egy folyosón, és azt hallottam: „Itt van!”” – írta. „Visszafordultam arra, amerről jöttem, és a kisfiam ott volt. Egy férfi vette észre, miután meghallotta, hogy kiabálok”.

Azonnal megköszönte a férfinak, mert rájött, hogy ha nem szólt volna, talán soha nem tudta volna meg, hogy a gyerek eltűnt. „Nate elsétált volna mellette, és a szeme se rebbent volna” – mondta.

Novemberben Jess Martini blogger egy videóban osztotta meg szülőtársaival, hogy mi a legjobb módja annak, hogy megtalálják az eltűnt gyermeket. Remek tanácsot adott, mert az általános reakció ilyen esetekben általában az, hogy a szülők csak kiabálják a gyerek nevét, vagy csendben rohangálnak körbe-körbe csemetéjüket keresgélve.

„Szükséged van arra, hogy hangosan és tisztán beszélj ahhoz, hogy az emberek megértsenek téged”

– mondta.

A szülői TikTok hack itt tekinthető meg teljes terjedelmében:

@jesmartini

PSA that I feel can save kids and I’ve used- if your child goes missing in public #momsoftiktok #PSA #nojudgement #fyp #4up #besafe #parentsoftiktok

♬ original sound – Jess martini

„Minden szülőnek üzenem, ha nyilvános helyen eltűnik a gyermekük, ne keressék csendben, vagy ne csak kiabálják a nevét” – mondja Martini a videóban. „Kiáltsatok hangosan és tisztán, mondjátok, hogy eltűnt, adjatok személyleírást, és ismételjétek, ismételjétek, ismételjétek!”

„Mindenki készenlétben lesz, figyelni fog, ez pedig csökkenti annak az esélyét, hogy a gyermek ijedtében elmeneküljön” – tette hozzá.

A tanács remek emlékeztető arra is, hogy ha valahová elindulunk gyermekünkkel, jegyezzük meg, milyen ruhadarabokat visel, így ha eltűnik, könnyen tudunk leírást adni róla. A TikTok hack a fenti esetben is bebizonyította, hogy ha egy szülőnek segítségre van szüksége, a legtöbb ember szívesen siet a segítségére.

Mi az a TikTok?

A TikTok egy kínai videomegosztó közösségi hálózati szolgáltatás, amit 2011-ben alapított a pekingi székhelyű ByteDance cég. Rövid tánc-, szinkron-, komédia- és tehetségvideók, stb. készítésére szolgál. Az alkalmazást 2017-ben indították iOS és Android platformokra Kínán kívüli piacokon. A ByteDance 2016 szeptemberében indította el először a Douyint, a TikTok elődjét a kínai piacon. Elérhetővé vált az Egyesült Államokban, miután 2018. augusztus 2-án egyesült a musical.ly -vel. A TikTok és a Douyin hasonlóak és lényegében ugyanaz az alkalmazás, azonban külön szerveren futnak, hogy megfeleljenek a kínai cenzúra korlátozásának. Az alkalmazás lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy rövid zenei és szinkronizáló videókat készítsenek 3 másodperctől akár 3 percig terjedő hosszúságban.

via

Ha szívesen olvasnál hasonló emberi történeteket és érdekes tartalmakat, kattints ide. Ha tetszett a cikk, kedveld és kövesd Facebook oldalunkat.

Ne maradj le legfrissebb tartalmainkról, kövesd a Napiklikket a Google Hírek-ben is!